Jak zacząć

Wybierając się pierwszy raz na naszą ścianę wspinaczkową pamiętaj o zabraniu ze sobą obuwia zmiennego (np. adidasy, halówki czy tenisówki) – wybierz parę która jest dobrze dopasowana do Twojej stopy. Optymalny strój to po prostu wygodne nie krepujące ruchów ubranie – początkującym odradzamy wspinania w krótkich spodenkach.

Przychodząc do nas po raz pierwszy pamiętaj o zgłoszeniu tego faktu instruktorowi nadzorującemu bezpieczeństwo wspinających się na ścianie. W ramach pierwszej wizyty na ścianie (np. bilet jednorazowy) zapewniamy wstępne szkolenie wspinaczkowe w zakresie budowy, zakładania i noszenia uprzęży wspinaczkowej, wiązania liny do uprzęży węzłem ósemka, asekuracji i opuszczania partnera przy użyciu przyrządu asekuracyjnego typu kubek. Są to podstawowe umiejętności konieczne do bezpiecznej zabawy we wspinaniu. We wstępnym szkoleniu będziesz potrzebować partnera wspinaczkowego – może to być również początkująca osoba np. Ktoś z grona Twoich znajomych bądź rzucisz się w wir nowych znajomości znajdując partnera wśród osób już wspinających się na ścianie.

Inną możliwością jest wcześniejsze umówienie się z jednym z naszych instruktorów na indywidualne zajęcia wspinaczkowe w ramach których poświęci on czas wyłącznie Tobie. Dzięki temu we własnym tempie będziesz uczyć się asekuracji, podstaw techniki wspinania, czy po prostu być asekurowanym przez instruktora.

Dodatkowe informacje tel.: 539617161

Klub Wysokogórski Nowy Sącz. 2016 Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja:
Tworzenie stron www - Cybertree