Kursy szkolenia wyjazdy

Wyjazdy w skały

Wspinasz się regularnie na sztucznej ścianie, rozwijasz się, robisz coraz trudniejsze drogi i jednak czegoś Ci brakuje…, może lubisz aktywność na świeżym powietrzu? Proponujemy Ci wyjazdy w naturalne skały.

Gdzie i na jak długo to już Wasza decyzja, najczęściej organizujemy wyjazdy w okoliczne skały: Rożnów, Tropie, Przełom Białki, Kamieniec… do wyboru do koloru. Na dobrą sprawę każdy może skorzystać z tej oferty, ponieważ i w skałach można znaleźć drogi dla zupełnie początkujących.

Kursy Wspinaczkowe

Kurs wspinaczki na sztucznej ścianie
To pierwszy znaczący krok w rozwoju wspinaczkowym. Tutaj nauczysz się wspinania z asekuracją dolną, trochę polatasz i dowiesz się czy wystarczy Ci gimnastyka na „wędkę” bądź Jesteś Wspinaczem z krwi i kości.

Kurs obejmuje naukę wspinania i asekuracji dolnej (stosownej do sytuacji), Formacje skalne i technika „radzenia” sobie z nimi, sprzęt oraz nomenklatura i oczywiście savoir-vivre środowiska wspinaczkowego.

Kurs wspinaczki sportowej

To kolejny etap przygody – trafiamy w skały. Jeśli Jesteś zdecydowany możemy połączyć poprzedni etap z kursem wspinaczki sportowej. Skały to troszeczkę inna bajka. Ale niewiele „komplikują” nam życie pod względem asekuracji.

Wspinamy się po drogach wyposażonych w stałe punkty asekuracyjne, nauczycie się również jak radzić sobie na drogach wielowyciągowych. Zaczynamy pierwszymi szlifami na ścianie a potem w skałach stajemy się bezpiecznymi wspinaczami sportowymi. 95% naszej wspinaczkowej populacji stanowią miłośnicy cudnych sportowych dróg jakie Znajdziesz na całym Świecie – miłej zabawy!

Kurs Skałkowy

High Level – proszę Miej trochę doświadczenia, owspinania… tu już nie ma żartów – uczymy się wspinania w zupełnie nie przygotowanej skale. Wszystkie punkty asekuracyjne zakładamy sami korzystając z kości różnego typu, to samo tyczy się stanowisk asekuracyjnych.

Dzięki temu szkoleniu nabędziesz wiedzę i doświadczenie niezbędne do wspinania po drogach tradycyjnych (bez stałych punktów asekuracyjnych) bądź wytyczania własnych dróg w zupełnie dziewiczych połaciach skały na całym świecie.

Szkolenia z zakresu Bezpiecznej Pracy na Wysokości

Dedykowane Wszystkim tym, którzy już pracują w tej branży bądź mają ochotę na nową karierę zawodową.

To ciężki kawałek chleba ale nadal atrakcyjny – niniejsze szkolenie dostosowywane jest do specyfiki prowadzonych prac, pozwala nabyć umiejętności do bezpiecznego realizowania określonych zadań na przykład czyszczenia elewacji, okien, poruszania po dachach o różnych kątach nachylenia, budowy konstrukcji różnego typu, bezpiecznego stawiania rusztowań, pracy z wysokiej drabiny i wielu innych ciekawostek jakie zgotuje nam pracowniczy los.

 

Klub Wysokogórski Nowy Sącz. 2016 Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja:
Tworzenie stron www - Cybertree