Sekcje wspinaczkowe dla dzieci i młodzieży

Wspinaczka szczególnie dla dzieci jest idealnym sportem ogólnorozwojowym.  Cechuje ją nieograniczona ilość form i układów ruchowych, Stymuluje właściwy rozwój  we wszystkich zdolnościach motorycznych człowieka (gibkość, koordynację ruchową, wytrzymałość i siłę). Mało tego – poza walorami natury fizycznej – wspinaczka to dla każdego człowieka niezła PRZYGODA. Kształtuje wiele cech wolicjonalnych takich jak determinacja, odwaga, odpowiedzialność za siebie i innych, koleżeństwo, współpraca. Wszystkie grupy dziecięce i młodzieżowe prowadzone są przez instruktorów o państwowych uprawnieniach z wykształceniem pedagogicznym.

Prowadzimy zajęcia wspinaczkowe dla dzieci i młodzieży w trzech odrębnych grupach.

Grupa SMERFÓW

Dedykowana dzieciom w wieku od 6 do 8 lat. Sześćdziesięciominutowe zajęcia dwa razy w tygodniu w małych, czteroosobowa grupach. Tematyka zajęć realizowana w formie zabawowej opartej o umiejętności wspinaczkowe. Dzieci poznają podstawowy sprzęt, w formie zabawy uczą się podstawowych technik i zachowań wspinaczkowych.

Sekcja dziecięco-młodzieżowa

To miejsce dla każdego młodego człowieka powyżej 8 roku życia, który pragnie rozpocząć przygodę ze sportem – a konkretnie ze wspinaniem. Zajęcia dwa razy w tygodniu po 90 minut, grupy maksymalnie dziesięcioosobowe. Tematyka zajęć obejmuje wszechstronny rozwój umiejętności wspinaczkowych, elementy treningu rekreacyjnego bądź sportowego w zależności od przynależności do dwóch różnych grup: początkującej i zaawansowanej.

Dodatkowe informacje i zapisy tel. 539617161

Klub Wysokogórski Nowy Sącz. 2016 Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja:
Tworzenie stron www - Cybertree